top of page
MANIFESTO_anonymous-657195.jpg

PO Manifesto

”Yemek için”

Yerkürenin bilinen en genç canlı türü insan. Yani her ne kadar hakimi olsak da bizler tüm bitki ve hayvanlardan sonra doğal yaşamın bir parçası olduk. Ancak “yemek için” parçası olduğumuz doğayı yok saydık. Bugün özellikle gıda sektörünün geldiği noktaya dönüp dehşet içinde bakıyoruz. Yemek için öldürüyor, işkence ediyor, dönüştürüyor, bozuyor, tüketiyoruz.Hayvansal proteinler, işlenmiş, katkı maddeli ürünler, genetiği değiştirilmiş bitkiler… Bireysel beslenme alışkanlıklarımızın sadece bizim sağlığımız ile ilgili değil dünyanın ve gelecek nesillerin sağlığı için de önemli olduğunu artık fark ediyoruz. Ama insanız, keyif, mutluluk ve lezzetten nasıl vazgeçeriz?

 

Seçmek zorunda değiliz.

Sağlık için lezzetten, ekonomi için keyiften vazgeçmek zorunda olmadığımız bir mutfağın hayalini kurduk. Bunun için neler yapabileceğimizi, hem sağlıklı hem de gerçekten lezzetli ve keyifli nasıl beslenebileceğimizi araştırdık. Neyse ki yine doğa, bize tüm imkanlarıyla yol gösterdi. “Plant Based Kitchen” yani “bitki temelli mutfak” konseptini sahiplendik. Önce taze meyve sebze suları ile başladık, ardından bitki sütleri, kahveler ve tamamen bitkisel içeriklerle hazırlanmış yemekleri mutfağımıza ekledik.Adımızdaki PO’yu “pozitif olan”la bütünleştirdik. Daima iyi olanı seçiyor, doğru olanı hazırlıyor, güzel olanda sunuyoruz.

 

“Yaşatmak” diyoruz.

İstedik ki satın aldığınız her PO ürünü; içeriğinden üretimine, sunumundan fiyatına kadar size “sağlığı, lezzeti ve keyfi” yaşatsın. Yemek için hiçbir canlının işkence görmediğini, yapay katkı madddeleriyle sağlığınızın hiçe sayılmadığını, genetiği değiştirilmiş bitkilerle doğal dengenin bozulmadığını bilmenin huzurunu da yaşatsın.

 

Yemek için yaşatanların mutfağı PO Plant Based Kitchen’a hoş geldiniz.

bottom of page